dostawcyenergii

Prąd bezprzewodowy

Od czasu, kiedy urządzenia służą nam bez kabli tempo życia jak rozwój znacznie się podniósł.  Co gdyby tak można korzystać ze wszystkich urządzeń bezprzewodowo i to nie tylko na czas pojemności baterii ale przez cały czas? Bezprzewodowy prąd, co to tym myślicie?

data-transfer-internet-wallpaper.jpg

Bezprzewodowy… dzięki Intel

Firma Intel zaprezentowała urządzenie, które jest w stanie zrewolucjonizować naszą codzienność. Technologia nosi nazwę Wireless Energy Resonant Link, jest to wynalazek, do przesłania energii na odległość, a do tego wykorzystuje pole magnetyczne.

Intel pokazał prezentację, pokazano jak urządzenie zasilało lampę z żarówką o mocy 60 W. Jak działa urządzenie, czy zrewolucjonizuje ono rynek, otóż trik z bezprzewodowym przesyłem energii elektrycznej polega nie na tym, czy możemy to zrobić? Od lat wiadomo, że można, sztuczka polega na ty aby zrobić to w sposób jak najbardziej  bezpiecznie i efektywnie. Wiemy, że z prądem nie ma żartów, poza tym denerwuje nas kiedy ktoś korzysta z naszego Internetu. Kradnie hasło Wi-Fi, co jeśli ludzie chodziliby po ulicach i korzystali z naszego prądu.

Prąd w życiu codziennym

Nie tak szybko to jednak nastąpi, Wireless Energy Resonant Link'a będzie testowane, a potem zasilać będzie instalacje na lotniskach i w biurach, gdzie potrzebne jest zasilanie dla laptopów, telefonów komórkowych i innych mobilnych urządzeń, a wielość kabli przeszkadza. Przyjdzie jeszcze czas na to, że doczekamy się takich technologii w domach, wówczas obecna infrastruktura odejdzie do lamusa. Za to powinniśmy martwić się o opłaty za prąd, gdyż sporo ich jest pobieranych na utrzymanie sieci.